Tapahtumat ja tuloksia 2014

KOKEET, TESTIT JA NÄYTTELYT

 

Maailman Voittaja näyttely 

 

Aika Paikka
Tuomari  Kerihuel Jean Paul
Järjestäjä  Suomen Kennelliitto
Tulokset
ROP Borealii Extra Toy Boy
VSP Borealii Georgia on My Mind
VETROP Nelum-Himalis Boheme
CACIB Borealii Extra Toy Boy
CACIB Borealii Georgia on My Mind
VARACA Batterikullens Excalibur
VARACA Dellis de l’Ile Romande
SERT Batterikullens Excalibur
SERT Habiberg’s Lucreziaborgia
VASERT Leonardo da Vinci della Corte dei Berberi
VASERT Borealii Georgia on My MindMuiden osallistuneiden  tulokset löytyy KoiraNetistä
8.-10.8.2014 Helsinki
AGIrotu 2014

 

Aika Paikka
Järjestäjä  Janakkalan koirakerho
Tulokset
barbetjoukkue ALO-luokassa:
Karva’san Lucidus ja Petra Jormalainen
Ulpukan Bella Mia ja Elina Laine
Mistral ja Paula Horne
barbetjoukkue kilpailevat-luokassa:
Karva’san Lucidus ja Petra Jormalainen
Daria Novaforesta ja Sarianna Härkönen
Laulava Led Zeppelin ja Petra Jormalainen
5.-6.7.2014 Turenki
Spanieleiden taipumuskoe (SPA)

 

Aika Paikka
Tuomari  Nurminen Veli
Järjestäjä  Barbet Finland ry ja Espanjanvesikoiraharrastajat ry
Tulokset
barbet Pessintassun Dice hyväksytty SPA1
walesinspringerspanieli Dirlian Vitamin D  hylätty SPA0
espanjanvesikoira Ay Picaro Niebla  hylätty SPA0
sussexinspanieli Joki of Yachtman’s Lodge  hylätty SPA0
espanjanvesikoira Gotcha Maniara  hyväksytty SPA1
barbet Poppenspäler’s Ines LOF81221/0,  hyväksytty SPA1
walesinspringerspanieli Dirlian Vanilla Twist  hyväksytty SPA1
barbet Tyynelän Jente’s Mon Petit Ami  hyväksytty SPA1
espanjanvesikoira Milla Marina Ensenada  hyväksytty SPA1
16.8.2014 Lapinjärvi
Match Show

 

Aika Paikka
Tuomarit  Krohn Aino ja Muurinen Riia
Järjestäjä  Barbet Finland ry
Tulokset
Osallistujia noin 80 koirakkoa:
Best in Show kääpiösnautseri Uri ja Sabrina Snellman
2. shetlannin lammaskoira Manku ja Paula Jokijärvi
3. punainen irlanninsetteri Siri ja Netta Ketonen
4. suomen lapinkoira Vilma ja Meiju Anttila
Lapsi ja koira kilpailu:
1. x-rotuinen Netta ja Kaisa Korte
24.8.2014 Hämeenlinna
Rallytoko SM-kilpailu

 

Aika Paikka
Tuomarit Pirttimaa Hannele ja Pekkala Anna
Järjestäjä  
Hangon Kennelkerho
Tulokset
barbetjoukkue:
Asio de la Cale des Rouleaux ja Heidi Syri ALOHYV
Antonio Curly Heaven ja Auli Paananen ALOHYV
Karva’san Lucidus ja Petra Jormalainen AVOHYV
Ulpukan Enjoy ja Maria Taivassalo VOI0
Laulava Led Zeppelin ja Petra Jormalainen VOI0Joukkuekisan 15.sija!
7.9.2014 Hanko